صفحه خرید


Rosetta Stone

 

به انتشارات مهرایران خوش آمدید

هدف از تاسیس موسسه انتشارات مهر ایران، انتشار کتاب، فیلم های مستند   بصورت دی وی دی در شناخت و معرفی هزار دستان ایران، در معنی نخبگان و کسانی است که نقش اساسی در سازندگی ایران نوین داشته اند. در این راستا، ما به یاری تیمی آگاه و با تجربه تمام مراحل تحقیق و پژوهش، زندگی نامه شخصیت ها، مصاحبه، ضبط و فیلمبرداری از تصاویر، نگارش، ویراستاری، چاپ و انتشار و معرفی را انجام میدهیم. تا بدین ترتیب نشانی از خاندان، اندیشه، و خدمات آنان برصفحات تاریخ معاصر بر جا ماند.

 

دختران ایران، سالارزنان جهان

کتاب دختران ایران، سالارزنان جهان سرگذشت زن ایرانی از آغاز تا به امروز تصویری درخشان از زندگی زنان ایران تالیف: منصوره پیرنیا در 424 صفحه، با جلد سخت، کاغذ گلاسه اعلا و بیش از هزار و دویست عکس رنگی و سیاه و سفید و نامه نامه ای غنی با بیش از شش هزار نام و نام فامیل و بیوگرافی چون دائره المعارف از زندگی زنان و دوران ساز، پیشتاز و پیشرو، سازنده و کارآفرین، تک و یکتا وکم نظیر، زنان سدشکن، هنرمند و کاشف، مخترع و نابغه برتر، زنان پر جرات و استثنایی، هنرمند و اندیشمند، نیکوکار و بشر دوست و مبارز، بانوانی که روند تاریخ را تغییر دادند با همان نیروی فکری، پژوهش ونگارش با تکنیک بسیار پیشرفته به زبان های فارسی منتشر کرده است تا ماخذی معتبر در اختیار نسل پویا و زنده پیش رو قرار دهد


 

چهره واقعی شهبانو فرح پهلوی؛ فراز و فرود زندگی یک ملکه

تالیف منصوره پیرنیا

روایتی است مصوّر و جذاب از زندگی شخصی و فعالیت های اجتماعی ملکه ای روشن ضمیر و متعهد. با بهره جوئی از منابع گوناگون و معتبر، از جمله مصاحبه های متعدد، یادداشت ها، نامه ها و خاطرات شهبانو، مؤلف در این روایت پرمایه نه تنها موفق به ترسیم تصویری روشن از زندگی شخصی و پر فراز و نشیب ملکۀ فروتن و پیشگام ایران شده بلکه توانسته است نقش سازنده و ماندگار وی را، در زمینه های گوناگون به ویژه اعتلای زندگی اجتماعی زنان و پاسداری از میراث فرهنگی ارزنده و دیرپای ایران، به قلم آورد. ارج و ارزش این مجموعۀ نفیس به ویژه برای ایرانیانی محسوس خواهد بود که یاد دوران شکوفائی و سازندگی وطن را هنوز از یاد نبرده اند.


 

 گنج واره گل های جاویدان

گل های جاویدان در تعبیر " گلی است که هرگز نمیرد "، و نشات گرفته از فروزه های فرهنگ و تمدن ایران، یعنی موسیقی، کلام و صدای انسان است با زمینه واصالت انتقال تفکر وعشق با ریشه های عرفان خردگرا.

از روزگاران پیشین، روشنگران ایرانی در خلوت خویش از موسیقی و کلام مدد می گرفتند و درون و باطن خود را صیقل می دادند. در پی تسلط اقوام فرودست بر کهن دیار ایران زمین، مردمان ما در نهان از ریشه های متفاوت به زبان ها و موسیقی های مختلف راز دل می گفتند. درهزاره ای که گذشت این کلام و موسیقی الفت خاص پیدا کرد و حرم و دیر و مسجد و میخانه در یک معنای فراعشق درآمدجهتکسب اطلاعات بیشتراینجا کلیک کنید


شاهنامه پهلوی، کارنامه شاهان پهلوی،به روایت تاریخ وتصویر   

کتابی مستند، تاریخی و یادگاری ماندنی پژوهشی بی سابقه در 374 صفحه، جلد سخت، کاغذ اعلاء گلاسه با بیش از هزار و دویست تصویر رنگی، سیاه وسفید و اسناد تاریخی کم یاب  و تکرار نشدنی از آلبوم های خانوادگی پهلوی و آرشیو عکس و اسناد انتشارات مهر ایران، حماسه ای پایدار. گاهنامه ای غنی و پر ارزش از کارها و عملکرد زمامدارن چون کارنامه شاهان پهلوی، برداشتی نوین از یک قرن تاریخ معاصر ایران و سال های طلایی سلطنت و زندگی رضاشاه، محمد رضاشاه، و رضا پهلوی ولیعهد ایران. عروسی های شاهانه، تولد شاهزادگان، جشن های تاجگذاری، جشن های دو هزار و پانصد ساله شاهنشاهی ایران، شادی ها، غم ها، عشق ها و ناکامی های شاهان و شاهزادگان پهلوی. حکایتی مصور از زندگی فرزندان، نوه ها، نتیجه ها و نبیره های رضاشاه، در کتاب تاریخی "شاهنامه پهلوی"، منصوره و داریوش پیرنیا وداریا پیرنیا پس از چهل سال تحقیق و جمع آوری غنی ترین کتاب تصویری و تحقیقی از خاندان سلطنتی ایران" شاهنامه پهلوی " را به ملت ایران تقدیم می کنند.

کتاب های دیگر