صفحه خرید


Rosetta Stone

 

به انتشارات مهرایران خوش آمدید

هدف از تاسیس موسسه انتشارات مهر ایران، انتشار کتاب، فیلم های مستند   بصورت دی وی دی در شناخت و معرفی هزار دستان ایران، در معنی نخبگان و کسانی است که نقش اساسی در سازندگی ایران نوین داشته اند. در این راستا، ما به یاری تیمی آگاه و با تجربه تمام مراحل تحقیق و پژوهش، زندگی نامه شخصیت ها، مصاحبه، ضبط و فیلمبرداری از تصاویر، نگارش، ویراستاری، چاپ و انتشار و معرفی را انجام میدهیم. تا بدین ترتیب نشانی از خاندان، اندیشه، و خدمات آنان برصفحات تاریخ معاصر بر جا ماند.

 

چهره واقعی شهبانو فرح پهلوی؛ فراز و فرود زندگی یک ملکه

تالیف منصوره پیرنیا

روایتی است مصوّر و جذاب از زندگی شخصی و فعالیت های اجتماعی ملکه ای روشن ضمیر و متعهد. با بهره جوئی از منابع گوناگون و معتبر، از جمله مصاحبه های متعدد، یادداشت ها، نامه ها و خاطرات شهبانو، مؤلف در این روایت پرمایه نه تنها موفق به ترسیم تصویری روشن از زندگی شخصی و پر فراز و نشیب ملکۀ فروتن و پیشگام ایران شده بلکه توانسته است نقش سازنده و ماندگار وی را، در زمینه های گوناگون به ویژه اعتلای زندگی اجتماعی زنان و پاسداری از میراث فرهنگی ارزنده و دیرپای ایران، به قلم آورد. ارج و ارزش این مجموعۀ نفیس به ویژه برای ایرانیانی محسوس خواهد بود که یاد دوران شکوفائی و سازندگی وطن را هنوز از یاد نبرده اند.


 

 گنج واره گل های جاویدان

گل های جاویدان در تعبیر " گلی است که هرگز نمیرد "، و نشات گرفته از فروزه های فرهنگ و تمدن ایران، یعنی موسیقی، کلام و صدای انسان است با زمینه واصالت انتقال تفکر وعشق با ریشه های عرفان خردگرا.

از روزگاران پیشین، روشنگران ایرانی در خلوت خویش از موسیقی و کلام مدد می گرفتند و درون و باطن خود را صیقل می دادند. در پی تسلط اقوام فرودست بر کهن دیار ایران زمین، مردمان ما در نهان از ریشه های متفاوت به زبان ها و موسیقی های مختلف راز دل می گفتند. درهزاره ای که گذشت این کلام و موسیقی الفت خاص پیدا کرد و حرم و دیر و مسجد و میخانه در یک معنای فراعشق درآمدجهتکسب اطلاعات بیشتراینجا کلیک کنید


شاهنامه پهلوی، کارنامه شاهان پهلوی،به روایت تاریخ وتصویر   

کتابی مستند، تاریخی و یادگاری ماندنی پژوهشی بی سابقه در 374 صفحه، جلد سخت، کاغذ اعلاء گلاسه با بیش از هزار و دویست تصویر رنگی، سیاه وسفید و اسناد تاریخی کم یاب  و تکرار نشدنی از آلبوم های خانوادگی پهلوی و آرشیو عکس و اسناد انتشارات مهر ایران، حماسه ای پایدار. گاهنامه ای غنی و پر ارزش از کارها و عملکرد زمامدارن چون کارنامه شاهان پهلوی، برداشتی نوین از یک قرن تاریخ معاصر ایران و سال های طلایی سلطنت و زندگی رضاشاه، محمد رضاشاه، و رضا پهلوی ولیعهد ایران. عروسی های شاهانه، تولد شاهزادگان، جشن های تاجگذاری، جشن های دو هزار و پانصد ساله شاهنشاهی ایران، شادی ها، غم ها، عشق ها و ناکامی های شاهان و شاهزادگان پهلوی. حکایتی مصور از زندگی فرزندان، نوه ها، نتیجه ها و نبیره های رضاشاه، در کتاب تاریخی "شاهنامه پهلوی"، منصوره و داریوش پیرنیا وداریا پیرنیا پس از چهل سال تحقیق و جمع آوری غنی ترین کتاب تصویری و تحقیقی از خاندان سلطنتی ایران" شاهنامه پهلوی " را به ملت ایران تقدیم می کنند.

کتاب های دیگر